• meryemveben

İnternet bugün neden yavaş, ne zaman düzelecek? Instagram, Twitter, YouTube, Whatsapp çöktü mü?

Sosyal medya platformları olan Facebook, Instagram, Twitter, YouTube ve WhatsApp'taki yavaşlığın sebebi dün geceden beri en çok merakediliyor. Gece saatlerinden itibaren bu platformlara erişim sıkıntısı yaşanıyor İnternet neden yavaş, ne zaman düzelecek? Facebook, Instagram, Twitter, YouTube ve WhatsApp çöktü mü, neden giremiyoruz ve fotoğraf gönderemiyoruz? Google üzeride en çok bunlar aranmış.

Ulaştırma Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan konuya yönelik son dakika açıklaması yaptı.


Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan'dan 'sosyal medya' uyarısı...

Sayan Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

Millet olarak çok kritik anlar yaşıyor, yüreğimizi yakan haberler alıyoruz.

Sosyal ağlar üzerinden yayılmaya çalışılan yalan haberlere karşı dikkatli olmamız ve sadece resmî açıklamalara itibar etmemiz son derece önemli. Aziz Milletimizi yanıltmaya yönelik haber ya da paylaşım yapan kişilerle ilgili tespitler Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi'miz tarafından başlatıldı.

Yapılan tespitler adli merciler ile paylaşılarak yasal süreç başlatıldı. Gerçek hayatta suç olan her davranışın sanal ortamda da suç olduğunu unutmamamız gerekiyor.

Rabbim, Kahraman Ordumuzun yardımcısı olsun.

Facebook, Instagram, Twitter ve YouTube çöktü mü ? WhatsApp fotoğraf ve video neden gönderilmiyor?


Dünya çapında internet kesintilerini ve erişim sıkıntılarını takip eden Netblocks.org, Türkiye'deki kullanıcıların yaşadığı Twitter erişim sorununu doğruladı.


152 görüntüleme

©2020, MeryemveBen tarafından Wix.com ile kurulmuştur.