• meryemveben

SİVİLCE KARŞITI CİLT MASKESİ

Bu gün ki sivilce karşıtı maskemizin başrolünde zerdaçal var. Zerdeçal Hindistan da çok fazla kullanılan ve tüketilen bir baharat.Güzellik anlamında zerdaçalın en önemli özelliklerinden bir tanesi iltihap karşıtı bir baharat olması dolayısla akne tedavisinde kullanılması da bu sebeple. Ama sadece sivilceler için değil yaşlanma karşıtı , gözaltı morlukları . güneş lekeleri ve birçok anlamda zerdeçal kullanılıyor. Biz bugün sivilce karşıtı bir maske hazırlayacağız.

Hemen başlayalım.

Maskemizin en önemli malzemesi zerdeçalla başlıyoruz .2 yemek zerdeçalı (dolu dolu olmasında fayda var) zerdeçalı çukur bir kaba alalım. Üzerine bir yemek kaşığı pirinç unu ekleyelim. Pirin unu da cildimiz için çok faydalıdır bir çok maskede kullanılır. Bu karışıma 2 yemek kaşığı yoğurt ekleyeceğiz. Eğer yoğurt yoksa yerine süt te kullanabilirsiniz. Bu arada yoğurt tek başına da kullanılır maske olarak. Ben tarifime yoğurt ilave ediyorum.Sıra bala geldi.Balı bir tatlı kaşığı kadar ekliyoruz. Ardından sıra limon da , limon cildimizin parlaması ve gözeneklerimizin sıkılaşmasını sağlar. 2 yemek kaşığı limon suyu ekliyoruz.


Tüm bu karışımı iyice karıştırıyoruz.Çok sulu bir kıvam olmasın macun kıvamında bir sonuç olması gerekiyor. eğer çok sulu olduysa içine biraz daha pirinç unu katabilirsiniz. Aynı şekilde katı olursa da yoğurt süt yada su ile biraz açabilirsiniz.


Maskemizi hazırladık ,maskemizin ellerimizi boyamaması için eldiven kullanmayı unutmayın.


Genelde maskeleri uygularken göz altlarına değdirmemeye özen gösterilir ama bu maske de öyle bişey yok dilerseniz göz altlarınızda uygulayabilirsiniz ama saç diplerimize ve kaşlarımıza kesinlikle değdirmeyelim. Maskeyi fırça ile sürün ve saç bandı takın.


Maskeyi hafifçe peeling yaparak ılık suyla cildinizden arındırabilirsiniz.


bu maskeyi haftada bir gün uygulamanızı tavsiye ederim.,


256 görüntüleme

©2020, MeryemveBen tarafından Wix.com ile kurulmuştur.